Tulokset 2021

This post is also available in: ruotsi

Kauden päättäjäiset ja palkintojenjako järjestetään keskusurheilukentällä su 5.9. klo 17. Alussa aikuiset saavat tutustua ja kokeilla eri yu-lajeja jonka jälkeen leikkimielinen kilpailu lapset/vanhemmat. Lopuksi sarjakilpailujen ja mestaruuskilpailujen palkintojenjako. Kaikki jotka ovat osallistuneet Torin yu-toimintaan (kilpailut, harjoitukset, urheilukerho) joko osanottajina tai toimitsijoina ovat tervetulleita!

Torin yleisurheilumestaruuskilpailujen (muunneltu moniottelu) tulokset 30.8.2021

 F/T 5
1) Ada Hoffman  60p

F/T 7
1) Pinja Abrahamsson 161 p 2) Wilhelmina Ståhlberg 115 p 3)Nelli Felin 105 p

F/T 9 (tulokset korjattu)
1) Emma Uitto 304 p 2) Erin Lindroos 386 p 3) Sigrid Vonka 370 p 4) Tindra Lax 241 p

F/T  11
1) Ellen Peltomäki 697 p 2) Lotta Hovi 477 p 3) Evelina Ståhlberg 364

P 5
1) Vidar Nieminen 85 p 2) Lucas Kelloniitty 19 p 3) Elton Hoffman 3 p 4) Alex Kelloniitty 2 p

P 7
1) Nestor Lindroos 169 p

P 9
1) Onni Kjällbäck 578p 2) Lukas Lindén 311p 3) Johannes Hällfors 181 p

Sarjakilpailut 9.8 2021         

F/T 5           1 deltagare

100 m
1) Ada Hoffman 27,6

Längd – Pituus
1) Ada Hoffman 1.88

Bollkast – Pallonheitto
1)
Ada Hoffman 7,02

T/F 7                 4 deltagare
400 m
1) Pinja Abrahamsson 1.53.72) Nelli Felin 1.54.8

Boll – Pallo
1) Wilhelmina Ståhlberg 11,00 2) Pinja Abrahamsson 10.00 3) Erin Suokas 8.16 4) Nelli Felin 7,26

Längd – Pituus
1) Pinja Abrahamsson 2.26 2) Wilhelmina Ståhlberg 2.23 3) Nelli Felin 2.13 3. 4) Erin Suokas 2.07

T/F 9                 2 deltagare
600 m
1) Erin Lindroos 2.30.0 2. 2) Sigrid Vonka 3.20.3

Kula – Kuula
1) Sigrid Vonka 3,81 2) Erin Lindroos 3,73

Längd – Pituus
1) Erin Lindroos 2,92 2) Sigrid Vonka 2,74

T/F 11               3 deltagare
600 m
1) Ellen Peltomäki 2.16.8  2) Lotta Hovi 2.47.3 3) Evelina Ståhlberg 2.47.3

Kula – Kuula
1) Ellen Peltomäki 5.55 2) Lotta Hovi 4.92 3) Evelina Ståhlberg 4,73

3-steg – 3-loikka
1) Lotta Hovi 6.01 2) Ellen Peltomäki 5.21

P 5                    3 deltagare
100 m
1) Arvid Suokas 26,8 2) Noel Lahtinen 33,4 3) Elton Hoffman 46,1

Boll – Pallo
1) Noel Lahtinen 4,84 2) Elton Hoffman 2,36

Längd – Pituus
1) Arvid Suokas 1.63 2) Noel Lahtinen 1,22 3) Elton Hoffman 0,85

P 7                    2 deltagare
400 m
Nestor Lindroos DNF

Boll – Pallo
1. William Lindroos 14,07 2) Nestor Lindroos 10.83

Längd – Pituus
1) William Lindroos 2,36 2) Nestor Lindroos 2,01

P 9                    1 deltagare
600 m
1) Johannes Hällfors 2.48.5

Kula – Kuula
1) Johannes Hällfors 2.86

Längd – Pituus
1) Johannes Hällfors 2,49

Sarjakilpailut   2.8.2021     

F/T 5                  
40 m häck/aidat
1) Ada Hoffman 10.7 2) Adina Thesslund 12.8

Längd/pituus
1) Ada Hoffman 1,76 2) Adina Thesslund 1,14

Wortex-kast/Wortex heitto
1) Adina Thesslund 4,42 2) 1) Ada Hoffman 3,53 3) Valma Nieminen 1,17

T/F 7                  
40 m häck/aidat
1) Wilhelmina Ståhlberg 10,2 2)Erin Suokas 10,3 3) Nelli Felin 10,3

Wortex-kast/Wortex heitto
1) Wilhelmina Ståhlberg 8,49 2)Erin Suokas 5,35 Nelli Felin 4,84

Längd – Pituus
1) Wilhelmina Ståhlberg 2,32 2)Erin Suokas 2,26 Nelli Felin 2,19

T/F 9                 
40 m häck/aidat
1) Erin Lindroos 9,5 2) Emma Uitto 10,3 3) Linnéa Lindén 10,5 4) Tindra Lax 11,7

Diskus/kiekko
1) Emma Uitto 7,21 2) Erin Lindroos 6,65 3) Tindra Lax 6,46 4) Linnéa Lindén 5,08

Höjd/korkeus
1)
Emma Uitto 90 2) Linnéa Lindén 85 3) Tindra Lax 85

T/F 11              
60 m häck/aidat
1) Ellen Peltomäki 12,7 2) Evelina Ståhlberg 16,5 3) Lotta Hovi DNF

Diskus/kiekko
1) Ellen Peltomäki 10,46 2) Lotta Hovi 9,72 3) Evelina Ståhlberg 8,76

Höjd/korkeus
1) Ellen Peltomäki 105 2) Lotta Hovi 100 3) Evelina Ståhlberg 80

P 5                      
40 m häck/aidat
1) Vidar Nieminen 10,5 2) Arvid Suokas 10,7 3) Noel Laitinen 18,0 3) Elton Hoffman 20,6

Wortex-kast/Wortex heitto
1) Arvid Suokas 4,39 2) Vidar Nieminen 4,23 3) Noel Laitinen 3,04 4) Elton Hoffman 1,42

Längd – Pituus
1) Vidar Nieminen 1,83 2) Arvid Suokas 1,40 3) Noel Lahtinen 1,30 4) Elton Hoffman 0,72

P 7                      
40 m häck/aidat
1)
Nestor Lindroos 10,3

Wortex-kast/Wortex heitto
1) Nestor Lindroos 6,21

Längd – Pituus
1. Nestor Lindroos 2,29

P 9                      
40 m häck/aidat
1) Lukas Lindén 11.1

Diskus/Kiekko
1) Lukas Lindén 6,10

Höjd/korkeus
1) Lukas Lindén 75

Sarjakilpailut 12.7.2021

Resultat / Tulokset

F/T 5
Inga deltagare – Ei osanottajia

T/F 7
40 m
1. Pinja Abrahamsson 8,3 2. Wilhelmina Ståhlberg 8,6 3. Tilda Wikström 8.7 4. Nelli Felin 8,7 5. Ester Rönnlund 8,7 6. Erin Suokas 8,8 7. Vilja Ravi 9,5

Boll – Pallo
1. Pinja Abrahamsson 10.96 2. Wilhelmina Ståhlberg 10,50 3. Tilda Wikström 9,67 4. Vilja Ravi 8,05 5. Erin Suokas 7,29 6. Ester Rönnlund 5,61 7. Nelli Felin 5,32

Längd – Pituus
1. Pinja Abrahamsson 2.35 2. Nelli Felin 2.24 3. Wilhelmina Ståhlberg 2.21 4. Erin Suokas 2.08 5. Tilda Wikström 1.80 6. Ester Rönnlund 1.77 7. Vilja Ravi 1.67

T/F 9
40 m
1. Erin Lindroos 7,6 2. Emma Uitto 7,7 3. Linnéa Lindén 8,0 4. Sigrid Vonka 8,6

Boll – Pallo
1. Sigrid Vonka 10,27 2. Emma Uitto 9,85 3. Erin Lindroos 7,46 4.Linnéa Lindén 5.33

Längd – Pituus
1. Sigrid Vonka 2,71 2. Erin Lindroos 2,65 3. Emma Uitto 2,63 4. Linnéa Lindén 2,50

T/F 11
60 m
1. Ellen Peltomäki 9,4 2. Evelina Ståhlber 11,0

Spjut – Keihäs
1. Ellen Peltomäki 13,66 2. Evelina Ståhlberg 9,13

Längd – Pituus
1. Ellen Peltomäki 3,42 2. Evelina Ståhlberg 2,58

T/F 13
60 m
1. Ronja Felin 9,4 2. Anna Sirkiä 11.3

Spjut – Keihäs
1. Anna Sirkiä 9,29

Längd – Pituus
1. Ronja Felin 3,89 2. Anna Sirkiä 3,00

P 5
40 m
1. Vidar Nieminen 10,3 2. Lucas Kelloniitty 14,1 3. Noel Lahtinen 14,6 4. Alex Kelloniitty 18,8

Boll – Pallo
1. Lucas Kelloniitty 5,31 2. Vidar Nieminen 5,16 3. Noel Lahtinen 4,26 4. Alex Kelloniitty 2,56

Längd – Pituus
1. Vidar Nieminen 1,77 2. Noel Lahtinen 1,51 3. Lucas Kelloniitty 1,46 4. Alex Kelloniitty

P 7
40 m
1. Ian Rönnlund 8,1 2. Nestor Lindroos 8,4 3. Nico Sirkiä 8,9 4. William Lindroos 9,2

Boll – Pallo
1. William Lindroos 14,85 2. Nico Sirkiä 14,50 3. Eric Holmström 9.80 4. Ian Rönnlund 8,46 5. Nestor Lindroos 7,02

Längd – Pituus
1. Nestor Lindroos 2,35 2. William Lindroos 2,23 3. Nico Sirkiä 2,08 4. Ian Rönnlund 2.05

P 9
40 m
1. Lukas Lindén 7,3 2. Algot Rönnlund 7,3 3. Johannes Holmberg 7,1 4. Johannes Hällfors

Boll – Pallo
1. Algot Rönnlund 17,60 2. Johannes Holmberg 14,15  3. Lukas Lindén 8,64
4. Johannes Hällfors 8,12

Längd – Pituus
1. Algot Rönnlund 3,34 2. Johannes Holmberg 2,84 3. Lukas Lindén 2,54 4. Johannes Hällfors 2,47

P 11
60 m
1. Topi Salminen 11,1

Spjut – Keihäs
1. Edwin Holmström 14,08 2. Topi Salminen 6,85

Längd – Pituus
1. Topi Salminen 2,98