Infopaketti salibandykausi 2017-2018!

Oheisesta infopaketista löydät Loviisan Tor Salibandyn joukkueiden yhteystiedot/toimihenkilöt sekä harjoitusvuorot.

Tyttösaba 2007-2011-syntyneille startannut! Harjoitukset maanantaisin 17.00-18.00 Loviisan liikuntahallissa. Tervetuloa mukaan!

VALMENTAJAHAKU KÄYNNISSÄ! Loviisan Tor Salibandy etsii jatkuvasti uusia valmentajia. Ryhmät kasvaneet kovaa vauhtia ja apua kaivataan.

Aikaisempi kokemus tai lajitausta on eduksi, mutta ei välttämätön. Halu oppia, yhteistyökyky, innostuneisuus ja kyky toimia lasten ja nuorten parissa; niillä ollaan pitkällä!

Tukenasi on oman ryhmäsi 2-3 koulutettua valmentajaa sekä seuran muut valmentajat. Seura tarjoaa myös mahdollisuuden koulutukseen.

LovTorSB on tiivis yhteisö, missä valmentajan on hyvä olla ja toimia. Tervetuloa mainioon tiimiin!

lisätiedot: torsbjuniorit@meiliboxi.fi



Yhteystiedot/Toimihenkilöt:

Loviisan Tor, salibandyjaoston puheenjohtaja: Mikael Forsten 0509111220/mikael.forsten@folksam.fi

Loviisan Tor Salibandy-Junioripäällikkö: Pekka Palomäki 0451376719/pekka.palomaki@hotmail.com

 

LOVIISAN TOR SALIBANDY-AIKUISJOUKKUEET 2017-2018:

Miehet Edustus:

 

Valmennus:

Marko Paju

Peik Salminen

Joukkueenjohto:

Mikko Aalto 0401878722

Peter Tuominen

Naiset Edustus:

Niina Raitanen niina.raitanen@pp3.inet.fi

Miehet 2-joukkue:

Arto Suokas 0407241877/arto.suokas@luukku.fi

Miehet 3-joukkue:

Marko Suokas 0505600360/marko.suokas@delta.fi

M35-JOUKKUE:

Mikael Laine 0500195195


 

LOVIISAN TOR SALIBANDY-JUNIORIT 2017-2018:

Junioripäällikkö: Pekka Palomäki 0451376719/pekka.palomaki@hotmail.com

A-juniorit(97-99-syntyneet):

Valmennus:

Pekka Palomäki 0451376719/pekka.palomaki@hotmail.com

Ari Björklund
Timi Alatalo

Joukkueenjohto:Matti Rinne 0400 436097/matti.rinne@pp.inet.fi

B1&2-juniorit(00-02-syntyneet):

Valmennus:

Arto Mallenius  arto.mallenius@gmail.com

Tero Pirttimaa 0405211311/pirtlandia@gmail.com

Joukkueenjohto:Petri Vauhkonen 040 5256072/petrivauhkonen1@gmail.com

C1-juniorit(02-03-syntyneet):

Petri Vauhkonen 040 5256072/petrivauhkonen1@gmail.com

Ari Björklund

D1&2-juniorit(04-05-syntyneet):

Valmennus:
Jyri Vaarimo 0443047142, jyri.vaarimo@icloud.com

Tommi Niemelä
Kekke Salminen
Joukkueenjohto:Katja Muranen katja.muranen@edu.loviisa.fi

E1&2-juniorit(06-07-syntyneet):

Valmennus:

Petri Vauhkonen 0405256072/petrivauhkonen1@gmail.com
Anders Back
Joukkueenjohto: Rainer Dyring 040 040 9131/rainer.dyring@portagency.fi

F1&2-juniorit(08-09-syntyneet):

Valmennus:

Martti Björklund 0407396431/marttibj1970@gmail.com
Pasi Mallat
Joukkueenjohto: Nina Rinne

G-juniorit, Yellow&Blue&Black (10-11-syntyneet):

Valmennus:

Cisse Olander

Pekka Palomäki 0451376719/pekka.palomaki@hotmail.com
Petri Volanen

Markus Neuvonen
Joukkueenjohto: Emmi-Liina Vakkuri-Johansson emmi.liina.jojo@gmail.com

Sabakerho(12-13-syntyneet):

Valmennus:
Tero Willström 0504554691/tero.willstrom@fortum.com
Tommy Grönberg
Alexander Smeds

Tyttösaba(2007-2011-syntyneet):

Jannina Holmström
Siru Jacobsson, Jenna Rosendahl, Minttu Sandvik

Ota yhteuttä: torsbjuniorit@meiliboxi.fi

Lisätiedot/Tiedustelut/Ilmoittautumiset:

torsbjuniorit@meiliboxi.fi


VAKIOVUOROT 2017-2018:

MIEHET EDUSTUS:

MA 18.30-20.30 AGRICOLAHALLI
KE 18.30-20.30 LIIKUNTAHALLI
TO 18.30-20.30 LIIKUNTAHALLI

MIEHET 2-joukkue/3-joukkue:

KE 20.30-21.30 LIIKUNTAHALLI

NAISET EDUSTUS:

MA 20.30-21.30 AGRICOLA
PE 19.30-20.30 AGRICOLA

A-JUNIORIT 97-99-syntyneet:

TI 18.30-20 LIIKUNTAHALLI

TO 18.30-20.30 AGRICOLA
PE 19.30-21.00 LIIKUNTAHALLI

B1&2-JUNIORIT 00-02-syntyneet:

TI 18.30-20.00 LIIKUNTAHALLI
TO 18.30-20.30 AGRICOLA
PE 18.30–20.00 LIIKUNTAHALLI

C1-JUNIORIT 02-03-syntyneet:

TI 17.45-19.00 LIIKUNTAHALLI

D1&2-JUNIORIT 04-05-syntyneet:

MA 18.30-20.00 LIIKUNTAHALLI
KE 18.30-20.00 LIIKUNTAHALLI
PE 16.30-18.00 LIIKUNTAHALLI

E1&2-JUNIORIT 06-07-syntyneet:

TI 16.30-18.00 LIIKUNTAHALLI
TO 18.00-19.30 AGRICOLA
PE 17.30–19.00 LIIKUNTAHALLI

F1&2-JUNIORIT 08-09-syntyneet:

MA 17.45-19.00 LIIKUNTAHALLI
TO 17.45-19.00 LIIKUNTAHALLI
G-JUNIORIT (Yellow&Blue&Black) 10-11-syntyneet:

MA 16.50-18.00 LIIKUNTAHALLI
TO 16.50-18.00 LIIKUNTAHALLI
SALIBANDYKERHO 12-13-syntyneille:

TO 16.50-18.00 LIIKUNTAHALLI

TYTTÖSABA (2007-2011-syntyneet):

MA 16.50-18.00 LIIKUNTAHALLI

Harjoitusvarustus: Sisäpelikengät, Salibandymaila, Suojalasit

Mailoja ja suojalaseja saa tarvittaessa lainaksi.

Haluatko aloittaa mainion harrastuksen hyvähenkisessä seurassa?

Lisätiedot/Tiedustelut/Ilmoittautumiset:

torsbjuniorit@meiliboxi.fi

 

TERVETULOA MUKAAN KELTAISIIN!