Tulokset 2012

A-luokan tuloksen 2012 tehneet Tor-urheilijat:
Kevin Lindholm   2000m
Remi Lindholm     2000m
Viktor Kantele       100 m a
Henrik Blomfelt     100m
Silja Laukkanen     800 m
Pinja Laukkanen   1000m
Teemu Gustavson 60m ja 200m
Johanna Lindholm   puolimaraton

Sarjakilpailujen yhteistulokset 2012

P5
1) Valter Hovi 3p 2William Gammals 6p
P7
1) André Bengts 4p
P9
1) Jesper Ek 3p
P11
1) Rasmus Järventaus, Jaro Lundqvist 4p 3) Jacob Winqvist 6p 4) Juho Rantanen 8p
P13
1) Vili Hovi 3p 2) Linus Ek 4p
T5
1) Madeleine Bengts 3p 2) Amelie Bengts, Matildha Lindén 7p 4) Essi >Suokas , Ronjaa Felin 11p 6) Nanna Suonpää 18p
T7
1) Matilda Hovi 4p 2) Alexandra Järventaus 5p 3) Emma Johansson11p 4) Senni Hakkarainen 13p 5) Pernilla Lindén 16p
T9
1) Nea Törn 3p 2) Anni Pere 4p 3) Iines Hakkarainen 7p
T11
1) Josefin Lindfors 4p 2) Wilma Huhtanen 5p
T13
1) Silja Laukkanen 3p
T15
1) Juliet Lindfors 4p 2) Pinja Laukkanen 5p

Loviisa Torin yu-mestaruuskilpailut 9.9.2012 / muunneltu 3-ottelu (kilpailija valitsi itse lajinsa)

P 5
1)Valter Hovi 90p 2) William Gammals 42 p

P 7
1) André Bengts 330 p

P 9
1) Jesper Ek 504 p

P 11
1) Jacob Winqvist 637 p 2) Rasmus Järventaus 613 p 3) Jaro Lundqvist 442 p 4) Juho Rantanen 359 p

P 13
1) Linus Ek 559 p

T 5
1) Madeleine Bengts 165 p 2) Amelie Bengts 97 p 3) Matilda Lindén 80 p 4) Annika Johansson 3 p 4) Viivi Pesu 3 p

T 7
1) Alexandra Järventaus 222 p 2) Emma Johansson 188 p 3) Matilda Hovi 161 p 4) Pernilla Lindén 96 p

T 9
1) Anni Pere 273 p

T 11
1) Josefin Lindfors  665 p

T 13
1) Silja Laukkanen  827 p

T 15
1) Juliet Lindfors 891 p 2) Pinja Laukkanen    880 p

Loviisan kaupungin yu-mestaruuskilpailut 20.8.2012

Tytöt 5
40m
1.Madeleine Bengts 8,95 2.Amelie Bengts 9,14 3.Josephine Starck 9,49 4.Pinja Wallén 9,50
5.Mathilda Lindén 9,71 6.Tara Kääriäinen 10,04 7.Stella Lillberg 10,29 8.Ronja Selin 10, 359.Essi Suokas 10,46
10.Ada Grönholm 10,54 11.Hanna Rantanen 10,77 12.Erin Rytkönen 11,41 13.Sanna Pekkanen 11,88 14.Jenni Kemppainen 13,39
15.Sissel Paro 13,55 16.Nanna Suonpää 19,16 17.Emma Peura 23,50 18.Viivi Pesu 25,25

Pallonheitto
1.Madeleine Bengts 9,52 2.Amelie Bengts 9,323.Josephine Starck 7,904.Pinja Wallén 7,17 5.Sanni Pekkanen 6,786.Jenni Kemppainen 6,157.Mathilda Lindén 6,02 8.Ada Grönholm 5,489.Tara Kääriäinen 5,2410.Hanna Rantanen 5,15 11.Stella Lillberg 4,6612.Erin Rytkönen 4,0713.Essi Suokas 3,50 14.Ronja Felin 3,4215.Sissel Paro 2,9116.Emma Peura 2,8817.Ina Grönholm 2,81 18.Nanna Suonpää 2,3019.Viivi Pesu 1,52

Pojat 5
40m

1.Arne Könönen 9,30 2.Valter Hovi 9,87 3.Kevin Kastén 9,88 4.Aku Pesu 10,40 5.Linus Visavuori 10,98 6.William Gammals 11,29 7.Onni Kallionpää 11,46 8.Oscar Aaltonen 12,08 9.Iiro Hill 13,63 10.Wille Nyström 15,44 11.John Pesonen 16,23 12.Benjamin Forssell 17,38 13.Valter Visavuori 29,14

Pallonheitto
1.Arne Könönen 11,372.Valter Hovi 10,773.William Gammals 7,23 4.Aku Pesu 5,505.Kevin Kastén 3,866.Oscar Aaltonen 3,597.Onni Kallionpää 3,46 8.Iiro Hill 3,12 9.Wille Nyström 2,45 10.John Pesonen 2,31
11.Benjamin Forssell 2,27

Tytöt 7
40m
1.Matilda Hovi 7,95 2.Alexandra Järventaus 8,133.Ina Widlund 8,394.Emma Johansson 8,55 5.Isabella Lindström 8,826.Pernilla Lindén 9,267.Senni Hakkarainen 9,31 8.Emma Aaltonen 9,70 9.Suvi Peräkylä 10,9810.Erika Hill 11,36

Pituus
1.Matilda Hovi 2,60 2.Alexandra Järventaus 2,52 3.Isabella Lindström 2,46 4.Emma Johansson 2,40 5.Ina Widlund 2,27 6.Senni Hakkarainen 2,06 7.Pernilla Linden 1,95 8.Emma Aaltonen 1,90 9.Suvi Peräkylä 1,61 10.Erika Hill 1,60

Pojat  7
40m
1.André Bengts 7,66 2.Eelis Koho 8,26 3.Pontus Stark 8,30 4.Elis Möller 8,47 5.Andrej Forssell 8,49 6.Alex Lund 8,79 7.Matteus Törnqvist 9,10 8.Alfons Möller 9,24 9.Noa Lax 9,44 10.Emil Rytkönen 9,57 11.Robin Nyström 9,83 12.Dan Pesonen 9,96 13.Joel Syrjänen 11,38 14.Wilmer Paro 11,60

Pituus
1.André Bengts 2,782.Eelis Koho 2,62 3.Pontus Stark 2,524.Elis Möller 2,505.Alex Lund 2,396.Alfons Möller 2,37
7.Matteus Törnqvist 2,278.Andrej Forssell 2,199.Dan Pesonen 2,08 10.Emil Rytkönen 1,8811.Robin Nyström 1,7712.Joel Syrjänen 1,6713.Noa Lax 1,59 14.Wilmer Paro 1,58

Tytöt 9
40m
1.Sara Ekman 7,262.Wilma Lax 7,423.Anni Pere 7,80 4.Ida Suuronen 7,905.Nea Törn 7,986.Erica Widell 8,157.Roosa Niemelä 8,21 8.Iines Hakkarainen 8,259.Karoliina Karhu 8,4010.Venla Koskimies 8,41 11.Luna Heino 8,6912.Jonna Virén 9,5113.Frida Könönen 10,86 T/F

Pituus
1.Sara Ekman 3,192.Nea Törn 2,783.Ida Suuronen 2,714.Anni Pere 2,67 5.Venla Koskimies 2,656.Wilma Lax 2,637.Erica Widell 2,46 8.Iines Hakkarainen 2,439.Fanny Möller 2,4010.Roosa Niemelä 2,26 11.Karoliina Karhu 2,1512.Luna Heino 2,1313.Jonna Virén 2,0714.Essi Hill 1,97 15.Frida Könönen 1,91

Pallonheitto
1.Sara Ekman 20,15 2.Anni Pere 19,75 3.Venla Koskimies 18,63 4.Karoliina Karhu 18,20 5.Erica Widell 14,44 6.Ida Suuronen 13, 85 7.Iines Hakkarainen 13,55 8.Essi Hill 13,15 9.Nea Törn 12,59 10.Roosa Niemelä 11,93 11.Jonna Virén 10,72 12.Frida Könönen 10,41 13.Luna Heino 9,23

400m
1.Ida Suuronen 1,25,962.Sara Ekman 1,28,373.Anni Pere 1,31,694.Wilma Lax 1,34,65 5.Iines Hakkarainen 1,35,436.Nea Törn 1,39,327.Erica Widell 1,40,64 8.Roosa Niemelä 1,42,189.Jonna Virén 2,03,36

Pojat 9
40m
1.Nico Gustavsson 7,04 2.Jesper Ek 7,23 3.Rasmus Ståhl 7,90 4.Simo Peräkylä 7,95 5.Andreas Sjögård 7,97 6.Eetu Niemelä 8,09 7.Martin Leppälä 8,18 8.Nestori Kallionpää 8,97

Pituus
1.Jesper Ek 3,28 2.Nico Gustavsson 3,243.Rasmus Ståhl 2,644.Andreas Sjögård 2,48 5.Simo Peräkylä 2,456.Eetu Niemelä 2,427.Martin Leppälä 2,24 (2,19) 8.Nestori Kallionpää 2,24 (2,10)

Pallonheitto
1.Nestori Kallionpää 26,02 2.Nico Gustavsson 25,773.Martin Leppälä 24,064.Eetu Niemelä 23,65
5.Simo Peräkylä 19,156.Rasmus Ståhl 16,187.Jesper Ek 13,12 8.Andreas Sjögård 12,21

400m
1.Jesper Ek 1,23,042.Rasmus Ståhl 1,31,72 3.Simo Peräkylä 1,31,774.Eetu Niemelä 1,37,915.Martin Leppälä 2,04,07
6.Nestori Kallionpää 2,09,64

Tytöt 11
60m +1,0
1.Nanna Lehto 9,48 2.Wilma Huhtanen 9,83 3.Josefin Lindfors 9,844.Felicia Meriheinä 9,955.Edit Widlund 10,18
6.Jenny Widlund 10,247.Paula Lindström 11,72

Pituus
1.Josefin Lindfors 3,71 2.Nanna Lehto 3,70 3.Wilma Huhtanen 3,63 4.Edit Widlund 3,48 5.Felicia Meriheinä 3,28 6.Jenny Widlund 2,99 7.Paula Lindström 2,66

Kuula
1.Felicia Meriheinä 9,86 2.Josefin Lindfors 6,603.Edit Widlund 6,184.Paula Lindström 6,13
5.Wilma Huhtanen 4,89

600m
1.Wilma Huhtanen 2,20,49 2.Josefin Lindfors 2,23,663.Edit Widlund 2,23,944.Felicia Meriheinä 2,24,63 5.Jenny Widlund 2,27,296.Paula Lindström 2,54,68

Pojat 11
60m
1.Tero Peräkylä 9,93 2.Juho Rantanen 10,023.Rasmus Järventaus 10,034.Jacob Winqvist 10,12 5.Mici Degerlund 10,146.Jaro Lundqvist 10,227.Matias Willström 10,49 8.Linus Ståhl 10,589.Sebastian Stark 10,9710.Niko Rantanen 10,99
11.Peik Leppälä 12,21

Pituus
1.Tero Peräkylä 3,49 2.Jaro Lundqvist 3,49 3.Rasmus Järventaus 3,45 4.Matias Willström 3,35
5.Kilpertti Kettunen 3,30 6.Jacob Winqvist 3,18 7.Sebastian Stark 3,17 8.Juho Rantanen 3,16 9.Linus Ståhl 3,06 10.Mici Degerlund 2,98 11.Peik Leppälä 2,63 12.Valtteri Pönkki 2,37 13.Niko Rantanen 2,36

Kuula
1.Kilpertti Kettunen 8,262.Valtteri Pönkki 6,21 3.Peik Leppälä 6,02 4.Sebastian Stark 5,915.Jaro Lundqvist 5,58
6.Jacob Winqvist 5,487.Mici Degerlund 5,418.Linus Ståhl 5,449.Juho Rantanen 5,38 10.Rasmus Järventaus 4,7511.Tero Peräkylä 4,6012.Niko Rantanen 4,37

600m
1. Jacob Winqvist 2,04,352.Matias Willström 2,07,58 3.Tero Peräkylä 2,09,194.Jaro Lundqvist 2,15,395.Juho Rantanen 2,16,54 6.Mici Degerlund 2,17,487.Rasmus Järventaus 2,18,158.Sebastian Stark 2,20,89 9.Niko Rantanen 2,24,2210.Peik Leppälä 3,02,58

Tytöt 13
60m + 1,8
1.Adriana Bäcklund 8,71 2.Silja Laukkanen 9,15

Korkeus
1.Silja Laukkanen 130

Kuula
1.Silja Laukkanen 6,93

600m
1.Silja Laukkanen 1,52,94

P 13
60m + 1,8
1.Teemu Gustavsson 7,81 2.Eino Könönen 9,393.Linus Ek 9,99 3. Lucas Ahonen 9,99

Korkeus
1.Lukas Ahonen 123 2.Linus Ek 120 3.Eino Könönen 110

Kuula
1.Teemu Gustavsson 9,452.Lucas Ahonen 6,62 3.Eino Könönen 5,074.Linus Ek 4,52

600m
1.Eino Könönen 2,06,07 2.Lucas Ahonen 2,07,983.Linus Ek 2,08,15

Tytöt 15
100m + 0,2
1.Sara Huhtanen 14,32 2.Pinja Laukkanen 14,663.Juliet Lindfors 14,78 4.Saila Karivieri 17,13
(Adriana Bäcklund 14,30 Kilp. ulkopuol./ Ytterom tävl.)

3-loikka

1.Juliet Lindfors 8,87 2.Pinja Laukkanen 7,953.Saila Karivieri 6,82

Keihäs

1.Saila Karivieri 22,15 2.Julia Hovi 19,76 3.Pinja Laukkanen 19,34 4.Juliet Lindfors 17,76 5.Magdalena Törnqvist 16,53 6.Sara Huhtanen 15,32

800m
1.Pinja Laukkanen 2,35,482.Sara Huhtanen 2,57,163.Emilia Tenhunen 3,18,99
4.Saila Karivieri 4,38,56

Pojat 15
100m + 0,6
1.Väinö Pekkola 12,80(Nico Gustavsson 12, 35 Kilp. ulkopuol./ Ytterom tävl.)

Keihäs
1.Aaron Bottas 38,74 2.Väinö Pekkola 37,80

Naiset
Kuula
1. Kielo Kallio-Taponen 9,23

Ikä-Naiset
Kuula
1. Asta Ovaska 11,43

Yleinen
100m
1. Ville Salpamäki 12,20

Seurakisat 30.7.2012

Flickor / Tytöt 5

150 m
1) Madeleine Bengts 34,0 2) Amelie Bengts 35,3 3) Mathilda Lindén 38,6 4) Ronja Felin 40,3 5) Essi Suokas 43,4 6) Erica Johansson 53,7 7) Nanna Suonpää 1.28,2

40 m
1) Madeleine Bengts 8,5 2) Mathilda Lindén 9,4 3) Amelie Bengts 9,5 4) Essi Suokas 9,5 5) Ronja Felin 10,5 6) Erica Johansson 11,4 7) Nanna Suonpää 21.6

Längd / Pituus
1) Madeleine Bengts 2,26 2) Mathilda Lindén 1,97 3) Amelie Bengts 1,75 4) Essi Suokas 1,70 5) Ronja Felin 1,65 6) Erica Johansson 1,11 7) Nanna Suonpää 0,67

Flickor / Tytöt 7

150 m
1) Alexandra Järventaus 30,0 2) Matilda Hovi 31,1 3) Pernilla Lindén 35,4 4) Senni Hakkarainen 35,8 5) Ninni Sakaranaho 35,9

40 m
1) Alexandra Järventaus 7,8 2) Matilda Hovi 7,9 3) Emma Johansson 8,4 4) Senni Hakkarainen 8,8 5) Pernilla Lindén 8,8 6) Ninni Sakaranaho 9,2

Längd / Pituus
1) Alexandra Järventaus 2,76 2) Matilda Hovi 2,68 3) Emma Johansson 2,42 4) Pernilla Lindén 2,29 5) Senni Hakkarainen 2.24 6) Ninni Sakaranaho 1,92

Flickor / Tytöt 9

150 m
1) Nea Törn 29,4 2) Iines Hakkarainen 30,5

40 m
1) Nea Törn 7,6 2) Iines Hakkarainen 8,1

Längd / Korkeus
1) Nea Törn 90 2) iines Hakkarainen 85

Bollkast / Pallonheitto
1) Nea Törn 12,30 2) Iines Hakkarainen 12,20

Flickor / Tytöt 11

150 m
1) Wilma Huhtanen 24,4 2) Josefin Lindfors 24,8

60 m
1) Wilma Huhtanen 9,4 2) Josefin Lindfors 9,4

Spjut / Keihäs
1) Josefin Lindfors 14,37 2) Wilma Huhtanen 10,00

Höjd / Korkeus
1) Josefin Lindfors 125 2) Wilma Huhtanen 100

Flickor / Tytöt 15

150 m
1) Sara Huhtanen 22,1

100 m
1) Sara Huhtanen 14,2 2) Juliet Lindfors 14,9

Kula / Kuula
1) Juliet Lindfors 6,45 2) Sara Huhtanen 6,18

Längd / Pituus
1) Juliet Lindfors 4,18

Pojkar / Pojat 5

150 m
1) Valter Hovi 41,4 2) William Gammals 46,8

40 m
1) Valter Hovi 10,3 2) William Gammals 10,8 3) Walter Gammals 22,1

Längd / Pituus
1) Valter Hovi 1,79 2) William Gammals 1,62 3) Walter Gammals 0,42

Pojkar / Pojat 7

150 m
1) André Bengts 33,3

40 m
1) André Bengts 8,2

Längd / Pituus
1) André Bengts 2,66

Pojkar / Pojat 9

150 m
1) Jesper Ek 26,4

Bollkast / Pallonheitto
1) Jesper Ek 15,96

Höjd / Korkeus
1) Jesper Ek 100

Pojkar / Pojat 11

150 m
1) Juho Rantanen 24,7 2) Rasmus Järventaus 24,7 3) Jaro Lundqvist 25,3 4) Jacob Winqvist 25,4

60m
1) Juho Rantanen 9,5 2) Rasmus Järventaus 9,6 3) Jaro Lundqvist 9,6 4) Jacob Winqvist 10,3

Höjd / Korkeus
1) Rasmus Järventaus 112 2) Jaro Lundqvist 110 3) Jacob Winqvist 100 4) Juho Rantanen 95

Spjut / Keihäs
1) Jaro Lundqvist 13,56 2) Rasmus Järventaus 12,84 3) Juho Rantanen 9,60 4) Jacob Winqvist 6,72

Pojkar / Pojat 13

150 m
1) Vili Hovi 25,5 2) Linus Ek 25,7

60 m
1) Vili Hovi 10,1 2) Linus Ek 10,2 3) Jesper Ek 10,5

Längd / Pituus
1) Vili Hovi 3,35 2) Linus Ek 3,34

Spjut / Keihäs
1) Vili Hovi 20,44 2) Linus Ek 8,33

ÖK-kilpailujen tulokset 28.6 2012 / Loviisa

Pojat 9

Korkeus
1) Victor Kasurinen Akilles 103 2) Niklas Tallqvist Akilles 85
Utom tävlan: Oskari Raki Karhulan Katajaiset 103

Junnukeihäs
1) Victor Kasurinen Akilles 17,20 2) Niklas Tallqvist Akilles 7,96

1000m
1) Victor Kasurinen Akilles 3.44.51 2) Niklas Tallqvist Akilles 3.53.57

Tytöt 9

Korkeus
1) Gisela Bergström Akilles 95 2) Ida Suuronen PK/Tor 95 3) Sara Ekman Tor 90

Junnukeihäs
1) Gisela Bergström Akilles 12,96 2) Sara Ekman Tor 10,96 3) Ida Suuronen PK/Tor 8,74

1000m
1) Ida Suuronen PK/Tor 4.17 2) Sara Ekman Tor 4.19.83 3) Gisela Bergström Akilles 4.23.98

Pojkar 11

Kuula
1) Jens Björksten Akilles 9,18 2) Max Tallqvist Akilles 6,80 3) Jacob Winqvist Tor 5,32

Pituus
1) Rasmus Järventaus Tor 385 2) Max Tallqvist Akilles 364 3) Jens Björksten Akilles 354
Utom tävlan: Oskari Raki Karhulan Katajaiset 358

1000m (käsiaika)
1) Max Tallqvist Akilles 3.46 2) Jacob Winqvist Tor 3,47 3) Rasmus Järventaus Tor 3,53

Tytöt 11

Kuula
1) Felicia Meriheinä LIK 10,48 2) Cecilia Ek Akilles 7,01 3) Josefin Lindfors Tor 6,19 4) Emmy Ollas Akilles 5,91 5) Filippa Tallqvist Akilles 5,58 6) Wilma Huhtanen Tor 4,94

Pituus
1) Wilma Huhtanen Tor 373 2) Josefin Lindfors Tor 368 3) Filippa Tallqvist Akilles 344 4) Felicia Meriheinä LIK 325 5) Sofia Karivieri LIK 308

1000m (käsiaika)
1) Wilma Huhtanen Tor 3,57 2) Filippa Tallqvist Akilles 3,58

Pojat 13

3-loikka
1) Jonathan Björksten Akilles 8,57(0,0) 2) Joakim Bergström Akilles 8,16 (-0,8)  3) Eino Könönen LIK 6,95 (0,0)

Keihäs
1) Jonathan Björksten Akilles 29,88 2) Joakim Bergström Akilles 25,50 3) Johan Nylund Akilles 24,91 4) Niklas Stark LIK 24,44 5) Eino Könönen LIK 19,63 6) Vili Hovi Tor 18,17

1000m
1) Teemu Gustavson Tor 3.17.84 2) Joakim Bergström Akilles 3.50.06 3) Eino Könönen LIK 3.55.79

Tytöt 13

3-loikka
1) Andrea Österman SV 8.50 (-1,2) 2) Sandra Liljendal Akilles 8,37 (-1,0)

Keihäs
1) Andrea Österman SV 31.02 2) Sandra Liljendal Akilles 17,61 3) Silja Laukkanen Tor 15,85

1000m
1) Sandra Jordman LIK 3.21.67 2) Silja Laukkanen Tor 3.33.94 3) Sandra Liljendal Akilles 3.45.60

Pojat 15

Pituus
1) Henri Puumalainen Akilles 504 (-0,8) 2)Teemu Gustavson Tor 427 (0,0)

Keihäs
1) Henri Puumalainen Akilles 32,87

2000m
1) Remi Lindholm Tor 6.34.88

Tytöt 15

Pituus
1) Juliet Lindfors Tor 403 (0,0) 2) Saila Karivieri LIK 347 (0,0)
Utom tävlan, alla F17: Emelie Österman SV 468 (+0,1), Ronja Lindberg Akilles 459 (-0,7), Johanna Ek Akilles 447 (-0,4)

Keihäs
1) Saila Karivieri LIK 20,79 2) Julia Hovi Tor 18,69 3) Juliet Lindfors Tor 15,01 4) Sara Huhtanen Tor –
Utom tävlan: Kiia Hostikka Miehikkälän Vilkas 40,98

2000m
1) Sara Huhtanen Tor 8.35.82

Hippo-kisojen tulokset 4.6.2012 / Loviisa

Tytöt 5
40m
1) Madeleine Bengts 9,4 2) Amelie Bengts 9,9 3) Stella Lillberg 10,7 4) Tara Kääriäinen 10,8 4) Essio Suokas 10,8 6) Ronja Felin 11,3 7) Pinja Lindstedt 11,4 7) Stefani Stringer 11,4 9) Erica Johansson 12,1 10) Nanna Suonpää 22,1

Pituus
1) Madeleine Bengts 210 2) Stella Lillberg 195 3) Tara Kääriäinen 175 4) Ronja Felin 156 5) Pinja Lillstedt 155

6) Essi Suokas 151 7) Stefani Stringer 133 8) Amelie Bengts 126 9) Erica Johansson 105 10) Nanna Suonpää 8

Tytöt 6
40 m
1) Emma Johansson 9,4 2) Senni Hakkarainen 10,2 3) Emma Aaltonen 10,6 4) Ninni Saharanaho 10,8
5) Pernilla Lindén 11,0

Pituus
1) Senni Hakkarainen 206 2) Emma Johansson 185 3) Ninni Sakaranaho 173 4) Emma Aaltonen 154 5) Pernilla Lindén 146

Tytöt 7
40 m
1) Matilda Hovi 7,8 2) Venla Pulkkinen 8,7 3) Emilia Kajander 9,2 4) Anna Mattsson 9,8 4) Emilia Korkea-kunnas 9,8 4) Zara Granell 9,8

Pituus
1) Matilda Hovi 262 2) Venla Pulkkinen 231 3) Emilia Kajander 213 4) Anna Mattsson 205 5) Zarah Granell 204 6) Emilia Korkeakunnas 182

Tytöt 8
40 m
1) Lina Kiljander 7,2 2) Malin Kiljander 7,5 3) Elin Sjöblom 7,7 4) Ulrika Sirén 7,9 5) Iines Hakkarainen 8,5
6) Minea Starck 8,9

Pituus
1) Ulrika Sirén 298 2) Malin Kiljander 274 3) Lina Kiljander 266 4) Iines Hakkarainen 261 5) Minea Starck 256

6) Elin Sjöblom 246

Tytöt 9
40 m
1) Sara Ekman 7,1 2) Anni Pere 7,8 3) Nea Törn 7,9 4) Frida Könönen 9,8

Pituus
1) Sara Ekman 337 2) Nea Törn 291 3) Anni Pere 282 4) Frida Könönen 204

Tytöt 11
60 m
1) Nanna Lehto 9,5 2) Wilma Huhtanen 9,8 3) Josefin Lindfors 9,9

Pituus
1) Nanna Lehto 392 2) Josefin Lindfors 375 3) Wilma Huhtanen 369

Tytöt 15
100 m
1) Sara Huhtanen 14,5 2) Juliet Lindfors 14,5

Pituus
1) Juliet Lindfors 4,38

Pojat 5
40 m
1) Aine Könönen 9,2 2) Leevi Pulkkinen 10,0 3) Aku Pesu 11,0 4) Kevin Kastén  11,0 5) Valter Hovi 12,1 6) Vili Vonka 19,2

Pituus
1) Aine Könönen 189 2) Kevin Kastén 185 3) Valter Hovi 168 4) Leevi Pulkkinen 147 5) Aku Pesu 138 6) Vili Vonka 81

Pojat 6
40 m
1) Casper Haavisto 9,5 2) Robin Nyström 9,6 3) Topi Hiltunen 11,0

Längd – Pituus
1) Robin Nyström 200 2) Casper Haavisto 194 3) Topi Hiltunen 170

Pojkar / Pojat 7
40 m
1) André Bengts 8,1 2) Pontus Stark 8,2 3) Eelis Koho 8,3 4) Samuli Holm 8,5 5) Emil Granlund 8,6

Längd – Pituus
1) André Bengts 286 2) Eelis Koho 269 3) Samuli Holm 257 4) Pontus Stark 238 5) Emil Granlund 232

Pojkar / Pojat 8
40 m
1) Jesper Ek 7,4

Pituus
1) Jesper Ek 329

Pojat 9
40 m
1) Santtu Holm 7,5 2) Vili  Viljamaa 7,6 3) Jerry Ryynänen 7,7

Pituus
1) Santtu Holm 304 2) Jerry Ryynänen 290 3) Vili Viljamaa 270

Pojat 11
60 m
1) Rasmus Järventaus 9,9 2) Valtteri Pönkä 11,7 3) Oskar Granlund 12,0

Pituus
1) Rasmus Järventaus 383 2) Oskar Granlund 279 3) Valtteri Pönkä 260

Pojat 12
60 m
1) Eino Könönen 9,1 2) Jony Holmsten 9,8 3) Linus Ek 10,0 4) Vili Hovi 10,0 5) Toni Husberg 10,0

Längd – Pituus
1) Eino Könönen 382 2) Jony Holmsten 375 3) Toni Husberg 357 4) Linus Ek 331 5) Vili Hovi 321

Pojkar / Pojat 15
100 m
1) Viktor Kantele 12,8

Pituus
1) Viktor Kantele 5,61

Pikajuoksu Cup  tulokset

Tulokset NÅID-maastojuoksumestaruuskisoista 28.4. 2012  Loviisassa

P 9 1,2 km: 1) Paulus Lehtimäki Sibbo Vargarna 5,07 2)Jakob Metzner IF Raseborg 5,09 3)Mikael Lehtimäki Sibbo Vargarna 5,22 4)Matis Komi Sibbo Vargarna 5,25 5) Niklas Tallqvist Borgå Akilles 5,27  6) Axel Henriksson Lovisa Tor 6,36  7) Jan Ollikainen Sjundeå IF 7,24

Joukkuekisa 1) Sibbo Vargarna 7 p

F/T 9 1,2 km: 1) Victoria Knape Sibbo Vargarna 5,27 2) Jeanette Latva ÅIFK friidrott  5,363) Saimi Lupala IF Raseborg 5,48  4) Ida Suuronen Pernå Kamraterna 6,14  5) Emma Backlund Borgå Akilles  6,29 6) Anni Pere Lovisa Tor 7,20

P 10 1,2 km: 1) Dennis Forsman Sjundeå IF  5,15 2) Philip Nynäs IF Raseborg 5,19 3) Jakob Winqvist Lovisa Tor 5,23 4) Andreas Stjernberg Borgå Akilles 5,30  5) Karl Lemström Sjundeå IF 5,38  6) Robin Forsman Sjundeå IF 5,43

Joukkuekisa : 1) Sjundeå IF  12 p

F/T 10 1,2 km: 1) Mette Lindholm Lovisa Tor 5,34 2) Wilma Jungar Esbo IF 5,41

P 11 1,2 km: 1) Simon Lindholm IF Raseborg 5,04 2) Arthur Berglund Ingå IF 5,16 3) Antti Mäkilä IF Raseborg 5,33 4) Harald Åström IF Falken 6,05 5) Matias Lehtimäki Sibbo Vargarna 6,19

F/T 11 1,2 km: 1) Isabella Latvala ÅIFK friidrott 5,10 2) Cecilia Ek Borgå Akilles 5,18

P 12 2 km: 1) Eino Könönen Liljendal IK 9,22

F/T  12 2 km: 1) Ellen Voutilainen Sjundeå IF 8,15 2) Emilia Anttila Borgå Akilles 8,19 3) Julie Ollikainen Sjundeå IF 8,55 4) Sandra Liljendal Borgå Akilles 9,50

P 13 2 km: 1) Kevin Lindholm Lovisa Tor 7,05 2) Teemu Gustavson Lovisa Tor 7,34

F/T 13 2 km: 1) Sandra Jordman Liljendal IK 7,41 2) Silja Laukkanen Lovisa Tor 8,02 3) Emma Metzner IF Raseborg 8,25 4) Emma Skreslett IF Raseborg 8,29 5) Sigrid Berglund Sjundeå IF 9,08

P 14 3 km: 1) Hugo Åström IF Falken 10,48 2) Remi Lidholm Lovisa Tor 10,51

F/T 14 3 km: Linnea Henriksson Lovisa Tor 13,06

P 15 3 km: 1) Max Toikka Sjundeå IF 11,18

F/T 15 3 km: 1) Jasmin Koivunen Esbo IF 12,40 2) Josefina Paqvalen Esbo IF 13,30 3) Ronja Horsma HIFK 13,58 4) Pinja Laukkanen Lovisa Tor 15,03 5) Sofia Bäckström Sibbo Vargarna 16,39 6) Annika Lindholm Esbo IF 17,05

D/N 17 3 km: 1) Elisa Pollari Esbo IF 12,04 2) Kialiina Tonttila Esbo IF 13,54 3) Jannica Winqvist Lovisa Tor 15,51

H/M 17 4,2 km: 1) Max Nyberg Sjundeå IF 15,15 2) Valdemar Sandell Sibbo Vargarna 16,51 3) Antti Sappinen Esbo IF 19,13

H/M 19 4,2 km: 1) Andreas Selenius Raseborgs IF 15,00 2) Elmo Koivunen Esbo IF 15,11 3) Markus Rossi Esbo IF 19,15 4) Lars Åman Esbo IF 19,22

Joukkuekisa: 1) Esbo IF  9 p

D/N 4,2 km: 1) Maria Söderström HIFK 15,14 2) Jenny Vuonoranta Esbo IF 16,45 3) Jessica Selin HIFK 19,53

H/M 4,2 km: 1) Magnus Hällström Sjundeå IF 13,45 2) Juha Järvelä Sjundeå IF 13,48 3) Pyry Sipilä Sjundeå IF 14,14 4) Dennis Rehnström Sjundeå IF 16,31 5) Marko Hallanaro Esbo IF 19,50 6) Oki Vuonoranta Esbo IF 19,52Tor-idrottare som gjort A-klassresultat 2012:
Kevin Lindholm   2000m
Remi Lindholm     2000m
Viktor Kantele       100 m h
Henrik Blomfelt     100m
Silja Laukkanen     800 m
Pinja Laukkanen   1000m
Teemu Gustavson 60m och 200m
Johanna Lindholm   halvmaraton

Slutresultat från serietävlingarna 2012

P5
1) Valter Hovi 3p 2William Gammals 6p
P7
1) André Bengts 4p
P9
1) Jesper Ek 3p
P11
1) Rasmus Järventaus, Jaro Lundqvist 4p 3) Jacob Winqvist 6p 4) Juho Rantanen 8p
P13
1) Vili Hovi 3p 2) Linus Ek 4p
F5
1) Madeleine Bengts 3p 2) Amelie Bengts, Matildha Lindén 7p 4) Essi >Suokas , Ronjaa Felin 11p 6) Nanna Suonpää 18p
F7
1) Matilda Hovi 4p 2) Alexandra Järventaus 5p 3) Emma Johansson11p 4) Senni Hakkarainen 13p 5) Pernilla Lindén 16p
F9
1) Nea Törn 3p 2) Anni Pere 4p 3) Iines Hakkarainen 7p
F11
1) Josefin Lindfors 4p 2) Wilma Huhtanen 5p
F13
1) Silja Laukkanen 3p
F15
1) Juliet Lindfors 4p 2) Pinja Laukkanen 5p

Lovisa Tors  friidrottsmästerskap 9.9.2012    / modifierad 3-kamp (tävlande valde själv sina grenar)

P 5
1)Valter Hovi 90p 2) William Gammals 42 p

P 7
1) André Bengts 330 p

P 9
1) Jesper Ek 504 p

P 11
1) Jacob Winqvist 637 p 2) Rasmus Järventaus 613 p 3) Jaro Lundqvist 442 p 4) Juho Rantanen 359 p

P 13
1) Linus Ek 559 p

F 5
1) Madeleine Bengts 165 p 2) Amelie Bengts 97 p 3) Matilda Lindén 80 p 4) Annika Johansson 3 p 4) Viivi Pesu 3 p

F 7
1) Alexandra Järventaus 222 p 2) Emma Johansson 188 p 3) Matilda Hovi 161 p 4) Pernilla Lindén 96 p

F 9
1) Anni Pere 273 p

F11
1) Josefin Lindfors  665 p

F 13
1) Silja Laukkanen  827 p

F 15
1) Juliet Lindfors 891 p 2) Pinja Laukkanen    880 p

Lovisa stads friidrottsmästerskap 20.8 2012

Flickor 5
40m
1.Madeleine Bengts 8,95 2.Amelie Bengts 9,14 3.Josephine Starck 9,49 4.Pinja Wallén 9,50
5.Mathilda Lindén 9,71 6.Tara Kääriäinen 10,04 7.Stella Lillberg 10,29 8.Ronja Selin 10, 359.Essi Suokas 10,46
10.Ada Grönholm 10,54 11.Hanna Rantanen 10,77 12.Erin Rytkönen 11,41 13.Sanna Pekkanen 11,88 14.Jenni Kemppainen 13,39
15.Sissel Paro 13,55 16.Nanna Suonpää 19,16 17.Emma Peura 23,50 18.Viivi Pesu 25,25

Bollkast
1.Madeleine Bengts 9,52 2.Amelie Bengts 9,323.Josephine Starck 7,904.Pinja Wallén 7,17 5.Sanni Pekkanen 6,786.Jenni Kemppainen 6,157.Mathilda Lindén 6,02 8.Ada Grönholm 5,489.Tara Kääriäinen 5,2410.Hanna Rantanen 5,15 11.Stella Lillberg 4,6612.Erin Rytkönen 4,0713.Essi Suokas 3,50 14.Ronja Felin 3,4215.Sissel Paro 2,9116.Emma Peura 2,8817.Ina Grönholm 2,81 18.Nanna Suonpää 2,3019.Viivi Pesu 1,52

Pojkar 5
40m

1.Arne Könönen 9,30 2.Valter Hovi 9,87 3.Kevin Kastén 9,88 4.Aku Pesu 10,40 5.Linus Visavuori 10,98 6.William Gammals 11,29 7.Onni Kallionpää 11,46 8.Oscar Aaltonen 12,08 9.Iiro Hill 13,63 10.Wille Nyström 15,44 11.John Pesonen 16,23 12.Benjamin Forssell 17,38 13.Valter Visavuori 29,14

Bollkast
1.Arne Könönen 11,372.Valter Hovi 10,773.William Gammals 7,23 4.Aku Pesu 5,505.Kevin Kastén 3,866.Oscar Aaltonen 3,597.Onni Kallionpää 3,46 8.Iiro Hill 3,12 9.Wille Nyström 2,45 10.John Pesonen 2,31
11.Benjamin Forssell 2,27

Flickor 7
40m
1.Matilda Hovi 7,95 2.Alexandra Järventaus 8,133.Ina Widlund 8,394.Emma Johansson 8,55 5.Isabella Lindström 8,826.Pernilla Lindén 9,267.Senni Hakkarainen 9,31 8.Emma Aaltonen 9,70 9.Suvi Peräkylä 10,9810.Erika Hill 11,36

Längd
1.Matilda Hovi 2,60 2.Alexandra Järventaus 2,52 3.Isabella Lindström 2,46 4.Emma Johansson 2,40 5.Ina Widlund 2,27 6.Senni Hakkarainen 2,06 7.Pernilla Linden 1,95 8.Emma Aaltonen 1,90 9.Suvi Peräkylä 1,61 10.Erika Hill 1,60

Pojkar  7
40m
1.André Bengts 7,66 2.Eelis Koho 8,26 3.Pontus Stark 8,30 4.Elis Möller 8,47 5.Andrej Forssell 8,49 6.Alex Lund 8,79 7.Matteus Törnqvist 9,10 8.Alfons Möller 9,24 9.Noa Lax 9,44 10.Emil Rytkönen 9,57 11.Robin Nyström 9,83 12.Dan Pesonen 9,96 13.Joel Syrjänen 11,38 14.Wilmer Paro 11,60

Längd
1.André Bengts 2,782.Eelis Koho 2,62 3.Pontus Stark 2,524.Elis Möller 2,505.Alex Lund 2,396.Alfons Möller 2,37
7.Matteus Törnqvist 2,278.Andrej Forssell 2,199.Dan Pesonen 2,08 10.Emil Rytkönen 1,8811.Robin Nyström 1,7712.Joel Syrjänen 1,6713.Noa Lax 1,59 14.Wilmer Paro 1,58

Flickor 9
40m
1.Sara Ekman 7,262.Wilma Lax 7,423.Anni Pere 7,80 4.Ida Suuronen 7,905.Nea Törn 7,986.Erica Widell 8,157.Roosa Niemelä 8,21 8.Iines Hakkarainen 8,259.Karoliina Karhu 8,4010.Venla Koskimies 8,41 11.Luna Heino 8,6912.Jonna Virén 9,5113.Frida Könönen 10,86 T/F

Längd
1.Sara Ekman 3,192.Nea Törn 2,783.Ida Suuronen 2,714.Anni Pere 2,67 5.Venla Koskimies 2,656.Wilma Lax 2,637.Erica Widell 2,46 8.Iines Hakkarainen 2,439.Fanny Möller 2,4010.Roosa Niemelä 2,26 11.Karoliina Karhu 2,1512.Luna Heino 2,1313.Jonna Virén 2,0714.Essi Hill 1,97 15.Frida Könönen 1,91

Bollkast
1.Sara Ekman 20,15 2.Anni Pere 19,75 3.Venla Koskimies 18,63 4.Karoliina Karhu 18,20 5.Erica Widell 14,44 6.Ida Suuronen 13, 85 7.Iines Hakkarainen 13,55 8.Essi Hill 13,15 9.Nea Törn 12,59 10.Roosa Niemelä 11,93 11.Jonna Virén 10,72 12.Frida Könönen 10,41 13.Luna Heino 9,23

400m
1.Ida Suuronen 1,25,962.Sara Ekman 1,28,373.Anni Pere 1,31,694.Wilma Lax 1,34,65 5.Iines Hakkarainen 1,35,436.Nea Törn 1,39,327.Erica Widell 1,40,64 8.Roosa Niemelä 1,42,189.Jonna Virén 2,03,36

Pojkar 9
40m
1.Nico Gustavsson 7,04 2.Jesper Ek 7,23 3.Rasmus Ståhl 7,90 4.Simo Peräkylä 7,95 5.Andreas Sjögård 7,97 6.Eetu Niemelä 8,09 7.Martin Leppälä 8,18 8.Nestori Kallionpää 8,97

Längd
1.Jesper Ek 3,28 2.Nico Gustavsson 3,243.Rasmus Ståhl 2,644.Andreas Sjögård 2,48 5.Simo Peräkylä 2,456.Eetu Niemelä 2,427.Martin Leppälä 2,24 (2,19) 8.Nestori Kallionpää 2,24 (2,10)

Bollkast
1.Nestori Kallionpää 26,02 2.Nico Gustavsson 25,773.Martin Leppälä 24,064.Eetu Niemelä 23,65
5.Simo Peräkylä 19,156.Rasmus Ståhl 16,187.Jesper Ek 13,12 8.Andreas Sjögård 12,21

400m
1.Jesper Ek 1,23,042.Rasmus Ståhl 1,31,72 3.Simo Peräkylä 1,31,774.Eetu Niemelä 1,37,915.Martin Leppälä 2,04,07
6.Nestori Kallionpää 2,09,64

Flickor 11
60m + 1,0
1.Nanna Lehto 9,48 2.Wilma Huhtanen 9,83 3.Josefin Lindfors 9,844.Felicia Meriheinä 9,955.Edit Widlund 10,18
6.Jenny Widlund 10,247.Paula Lindström 11,72

Längd
1.Josefin Lindfors 3,71 2.Nanna Lehto 3,70 3.Wilma Huhtanen 3,63 4.Edit Widlund 3,48 5.Felicia Meriheinä 3,28 6.Jenny Widlund 2,99 7.Paula Lindström 2,66

Kula
1.Felicia Meriheinä 9,86 2.Josefin Lindfors 6,603.Edit Widlund 6,184.Paula Lindström 6,13
5.Wilma Huhtanen 4,89

600m
1.Wilma Huhtanen 2,20,49 2.Josefin Lindfors 2,23,663.Edit Widlund 2,23,944.Felicia Meriheinä 2,24,63 5.Jenny Widlund 2,27,296.Paula Lindström 2,54,68

Pojkar 11
60m
1.Tero Peräkylä 9,93 2.Juho Rantanen 10,023.Rasmus Järventaus 10,034.Jacob Winqvist 10,12 5.Mici Degerlund 10,146.Jaro Lundqvist 10,227.Matias Willström 10,49 8.Linus Ståhl 10,589.Sebastian Stark 10,9710.Niko Rantanen 10,99
11.Peik Leppälä 12,21

Längd
1.Tero Peräkylä 3,49 2.Jaro Lundqvist 3,49 3.Rasmus Järventaus 3,45 4.Matias Willström 3,35
5.Kilpertti Kettunen 3,30 6.Jacob Winqvist 3,18 7.Sebastian Stark 3,17 8.Juho Rantanen 3,16 9.Linus Ståhl 3,06 10.Mici Degerlund 2,98 11.Peik Leppälä 2,63 12.Valtteri Pönkki 2,37 13.Niko Rantanen 2,36

Kula
1.Kilpertti Kettunen 8,262.Valtteri Pönkki 6,21 3.Peik Leppälä 6,02 4.Sebastian Stark 5,915.Jaro Lundqvist 5,58
6.Jacob Winqvist 5,487.Mici Degerlund 5,418.Linus Ståhl 5,449.Juho Rantanen 5,38 10.Rasmus Järventaus 4,7511.Tero Peräkylä 4,6012.Niko Rantanen 4,37

600m
1. Jacob Winqvist 2,04,352.Matias Willström 2,07,58 3.Tero Peräkylä 2,09,194.Jaro Lundqvist 2,15,395.Juho Rantanen 2,16,54 6.Mici Degerlund 2,17,487.Rasmus Järventaus 2,18,158.Sebastian Stark 2,20,89 9.Niko Rantanen 2,24,2210.Peik Leppälä 3,02,58

Flickor 13
60m + 1,8
1.Adriana Bäcklund 8,71 2.Silja Laukkanen 9,15

Höjd
1.Silja Laukkanen 130

Kula
1.Silja Laukkanen 6,93

600m
1.Silja Laukkanen 1,52,94

P 13
60m + 1,8
1.Teemu Gustavsson 7,81 2.Eino Könönen 9,393.Linus Ek 9,99 3. Lucas Ahonen 9,99

Höjd
1.Lukas Ahonen 123 2.Linus Ek 120 3.Eino Könönen 110

Kula
1.Teemu Gustavsson 9,452.Lucas Ahonen 6,62 3.Eino Könönen 5,074.Linus Ek 4,52

600m
1.Eino Könönen 2,06,07 2.Lucas Ahonen 2,07,983.Linus Ek 2,08,15

Flickor 15
100m + 0,2
1.Sara Huhtanen 14,32 2.Pinja Laukkanen 14,663.Juliet Lindfors 14,78 4.Saila Karivieri 17,13
(Adriana Bäcklund 14,30 Kilp. ulkopuol./ Ytterom tävl.)

3-steg

1.Juliet Lindfors 8,87 2.Pinja Laukkanen 7,953.Saila Karivieri 6,82

Spjut
1.Saila Karivieri 22,15 2.Julia Hovi 19,76 3.Pinja Laukkanen 19,34 4.Juliet Lindfors 17,76 5.Magdalena Törnqvist 16,53 6.Sara Huhtanen 15,32

800m
1.Pinja Laukkanen 2,35,482.Sara Huhtanen 2,57,163.Emilia Tenhunen 3,18,99
4.Saila Karivieri 4,38,56

Pojkar 15
100m + 0,6
1.Väinö Pekkola 12,80(Nico Gustavsson 12, 35 Kilp. ulkopuol./ Ytterom tävl.)

Spjut
1.Aaron Bottas 38,74 2.Väinö Pekkola 37,80

Damer
Kula
1. Kielo Kallio-Taponen 9,23

Old-ladies
Kula
1. Asta Ovaska 11,43

Allmän klass
100m
1. Ville Salpamäki 12,20

Föreningstävling 30.7 2012

Flickor / Tytöt 5

150 m
1) Madeleine Bengts 34,0 2) Amelie Bengts 35,3 3) Mathilda Lindén 38,6 4) Ronja Felin 40,3 5) Essi Suokas 43,4 6) Erica Johansson 53,7 7) Nanna Suonpää 1.28,2

40 m
1) Madeleine Bengts 8,5 2) Mathilda Lindén 9,4 3) Amelie Bengts 9,5 4) Essi Suokas 9,5 5) Ronja Felin 10,5 6) Erica Johansson 11,4 7) Nanna Suonpää 21.6

Längd / Pituus
1) Madeleine Bengts 2,26 2) Mathilda Lindén 1,97 3) Amelie Bengts 1,75 4) Essi Suokas 1,70 5) Ronja Felin 1,65 6) Erica Johansson 1,11 7) Nanna Suonpää 0,67

Flickor / Tytöt 7

150 m
1) Alexandra Järventaus 30,0 2) Matilda Hovi 31,1 3) Pernilla Lindén 35,4 4) Senni Hakkarainen 35,8 5) Ninni Sakaranaho 35,9

40 m
1) Alexandra Järventaus 7,8 2) Matilda Hovi 7,9 3) Emma Johansson 8,4 4) Senni Hakkarainen 8,8 5) Pernilla Lindén 8,8 6) Ninni Sakaranaho 9,2

Längd / Pituus
1) Alexandra Järventaus 2,76 2) Matilda Hovi 2,68 3) Emma Johansson 2,42 4) Pernilla Lindén 2,29 5) Senni Hakkarainen 2.24 6) Ninni Sakaranaho 1,92

Flickor / Tytöt 9

150 m
1) Nea Törn 29,4 2) Iines Hakkarainen 30,5

40 m
1) Nea Törn 7,6 2) Iines Hakkarainen 8,1

Längd / Korkeus
1) Nea Törn 90 2) iines Hakkarainen 85

Bollkast / Pallonheitto
1) Nea Törn 12,30 2) Iines Hakkarainen 12,20

Flickor / Tytöt 11

150 m
1) Wilma Huhtanen 24,4 2) Josefin Lindfors 24,8

60 m
1) Wilma Huhtanen 9,4 2) Josefin Lindfors 9,4

Spjut / Keihäs
1) Josefin Lindfors 14,37 2) Wilma Huhtanen 10,00

Höjd / Korkeus
1) Josefin Lindfors 125 2) Wilma Huhtanen 100

Flickor / Tytöt 15

150 m
1) Sara Huhtanen 22,1

100 m
1) Sara Huhtanen 14,2 2) Juliet Lindfors 14,9

Kula / Kuula
1) Juliet Lindfors 6,45 2) Sara Huhtanen 6,18

Längd / Pituus
1) Juliet Lindfors 4,18

Pojkar / Pojat 5

150 m
1) Valter Hovi 41,4 2) William Gammals 46,8

40 m
1) Valter Hovi 10,3 2) William Gammals 10,8 3) Walter Gammals 22,1

Längd / Pituus
1) Valter Hovi 1,79 2) William Gammals 1,62 3) Walter Gammals 0,42

Pojkar / Pojat 7

150 m
1) André Bengts 33,3

40 m
1) André Bengts 8,2

Längd / Pituus
1) André Bengts 2,66

Pojkar / Pojat 9

150 m
1) Jesper Ek 26,4

Bollkast / Pallonheitto
1) Jesper Ek 15,96

Höjd / Korkeus
1) Jesper Ek 100

Pojkar / Pojat 11

150 m
1) Juho Rantanen 24,7 2) Rasmus Järventaus 24,7 3) Jaro Lundqvist 25,3 4) Jacob Winqvist 25,4

60m
1) Juho Rantanen 9,5 2) Rasmus Järventaus 9,6 3) Jaro Lundqvist 9,6 4) Jacob Winqvist 10,3

Höjd / Korkeus
1) Rasmus Järventaus 112 2) Jaro Lundqvist 110 3) Jacob Winqvist 100 4) Juho Rantanen 95

Spjut / Keihäs
1) Jaro Lundqvist 13,56 2) Rasmus Järventaus 12,84 3) Juho Rantanen 9,60 4) Jacob Winqvist 6,72

Pojkar / Pojat 13

150 m
1) Vili Hovi 25,5 2) Linus Ek 25,7

60 m
1) Vili Hovi 10,1 2) Linus Ek 10,2 3) Jesper Ek 10,5

Längd / Pituus
1) Vili Hovi 3,35 2) Linus Ek 3,34

Spjut / Keihäs
1) Vili Hovi 20,44 2) Linus Ek 8,33

Resultat från ÖK-tävlingarna 28.6 2012, Lovisa

Pojkar 9

Höjd
1) Victor Kasurinen Akilles 103 2) Niklas Tallqvist Akilles 85
Utom tävlan: Oskari Raki Karhulan Katajaiset 103

Junnuspjut
1) Victor Kasurinen Akilles 17,20 2) Niklas Tallqvist Akilles 7,96

1000m
1) Victor Kasurinen Akilles 3.44.51 2) Niklas Tallqvist Akilles 3.53.57

Flickor 9

Höjd
1) Gisela Bergström Akilles 95 2) Ida Suuronen PK/Tor 95 3) Sara Ekman Tor 90

Junnuspjut
1) Gisela Bergström Akilles 12,96 2) Sara Ekman Tor 10,96 3) Ida Suuronen PK/Tor 8,74

1000m
1) Ida Suuronen PK/Tor 4.17 2) Sara Ekman Tor 4.19.83 3) Gisela Bergström Akilles 4.23.98

Pojkar 11

Kula
1) Jens Björksten Akilles 9,18 2) Max Tallqvist Akilles 6,80 3) Jacob Winqvist Tor 5,32

Längd
1) Rasmus Järventaus Tor 385 2) Max Tallqvist Akilles 364 3) Jens Björksten Akilles 354
Utom tävlan: Oskari Raki Karhulan Katajaiset 358

1000m (handtid)
1) Max Tallqvist Akilles 3.46 2) Jacob Winqvist Tor 3,47 3) Rasmus Järventaus Tor 3,53

Flickor 11

Kula
1) Felicia Meriheinä LIK 10,48 2) Cecilia Ek Akilles 7,01 3) Josefin Lindfors Tor 6,19 4) Emmy Ollas Akilles 5,91 5) Filippa Tallqvist Akilles 5,58 6) Wilma Huhtanen Tor 4,94

Längd
1) Wilma Huhtanen Tor 373 2) Josefin Lindfors Tor 368 3) Filippa Tallqvist Akilles 344 4) Felicia Meriheinä LIK 325 5) Sofia Karivieri LIK 308

1000m (handtid)
1) Wilma Huhtanen Tor 3,57 2) Filippa Tallqvist Akilles 3,58

Pojkar 13

3-steg
1) Jonathan Björksten Akilles 8,57(0,0) 2) Joakim Bergström Akilles 8,16 (-0,8)  3) Eino Könönen LIK 6,95 (0,0)

Spjut
1) Jonathan Björksten Akilles 29,88 2) Joakim Bergström Akilles 25,50 3) Johan Nylund Akilles 24,91 4) Niklas Stark LIK 24,44 5) Eino Könönen LIK 19,63 6) Vili Hovi Tor 18,17

1000m
1) Teemu Gustavson Tor 3.17.84 2) Joakim Bergström Akilles 3.50.06 3) Eino Könönen LIK 3.55.79

Flickor 13

3-steg
1) Andrea Österman SV 8.50 (-1,2) 2) Sandra Liljendal Akilles 8,37 (-1,0)

Spjut
1) Andrea Österman SV 31.02 2) Sandra Liljendal Akilles 17,61 3) Silja Laukkanen Tor 15,85

1000m
1) Sandra Jordman LIK 3.21.67 2) Silja Laukkanen Tor 3.33.94 3) Sandra Liljendal Akilles 3.45.60

Pojkar 15

Längd
1) Henri Puumalainen Akilles 504 (-0,8) 2)Teemu Gustavson Tor 427 (0,0)

Spjut
1) Henri Puumalainen Akilles 32,87

2000m
1) Remi Lindholm Tor 6.34.88

Flickor 15

Längd
1) Juliet Lindfors Tor 403 (0,0) 2) Saila Karivieri LIK 347 (0,0)
Utom tävlan, alla F17: Emelie Österman SV 468 (+0,1), Ronja Lindberg Akilles 459 (-0,7), Johanna Ek Akilles 447 (-0,4)

Spjut
1) Saila Karivieri LIK 20,79 2) Julia Hovi Tor 18,69 3) Juliet Lindfors Tor 15,01 4) Sara Huhtanen Tor –
Utom tävlan: Kiia Hostikka Miehikkälän Vilkas 40,98

2000m
1) Sara Huhtanen Tor 8.35.82

Resultat från Hippo-tävlingarna 4.6 2012 i Lovisa

Flickor 5
40m
1) Madeleine Bengts 9,4 2) Amelie Bengts 9,9 3) Stella Lillberg 10,7 4) Tara Kääriäinen 10,8 4) Essio Suokas 10,8 6) Ronja Felin 11,3 7) Pinja Lindstedt 11,4 7) Stefani Stringer 11,4 9) Erica Johansson 12,1 10) Nanna Suonpää 22,1

Längd
1) Madeleine Bengts 210 2) Stella Lillberg 195 3) Tara Kääriäinen 175 4) Ronja Felin 156 5) Pinja Lillstedt 155
6) Essi Suokas 151 7) Stefani Stringer 133 8) Amelie Bengts 126 9) Erica Johansson 105 10) Nanna Suonpää 8

Flickor 6
40 m
1) Emma Johansson 9,4 2) Senni Hakkarainen 10,2 3) Emma Aaltonen 10,6 4) Ninni Saharanaho 10,8
5) Pernilla Lindén 11,0

Längd
1) Senni Hakkarainen 206 2) Emma Johansson 185 3) Ninni Sakaranaho 173 4) Emma Aaltonen 154 5) Pernilla Lindén 146

Flickor 7
40 m
1) Matilda Hovi 7,8 2) Venla Pulkkinen 8,7 3) Emilia Kajander 9,2 4) Anna Mattsson 9,8 4) Emilia Korkea-kunnas 9,8 4) Zara Granell 9,8

Längd
1) Matilda Hovi 262 2) Venla Pulkkinen 231 3) Emilia Kajander 213 4) Anna Mattsson 205 5) Zarah Granell 204 6) Emilia Korkeakunnas 182

Flickor 8
40 m
1) Lina Kiljander 7,2 2) Malin Kiljander 7,5 3) Elin Sjöblom 7,7 4) Ulrika Sirén 7,9 5) Iines Hakkarainen 8,5
6) Minea Starck 8,9

Längd
1) Ulrika Sirén 298 2) Malin Kiljander 274 3) Lina Kiljander 266 4) Iines Hakkarainen 261 5) Minea Starck 256
6) Elin Sjöblom 246

Flickor 9
40 m
1) Sara Ekman 7,1 2) Anni Pere 7,8 3) Nea Törn 7,9 4) Frida Könönen 9,8

Längd
1) Sara Ekman 337 2) Nea Törn 291 3) Anni Pere 282 4) Frida Könönen 204

Flickor 11
60 m
1) Nanna Lehto 9,5 2) Wilma Huhtanen 9,8 3) Josefin Lindfors 9,9

Längd
1) Nanna Lehto 392 2) Josefin Lindfors 375 3) Wilma Huhtanen 369

Flickor 15
100 m
1) Sara Huhtanen 14,5 2) Juliet Lindfors 14,5

Längd
1) Juliet Lindfors 4,38

Pojkar 5
40 m
1) Aine Könönen 9,2 2) Leevi Pulkkinen 10,0 3) Aku Pesu 11,0 4) Kevin Kastén  11,0 5) Valter Hovi 12,1 6) Vili Vonka 19,2

Längd
1) Aine Könönen 189 2) Kevin Kastén 185 3) Valter Hovi 168 4) Leevi Pulkkinen 147 5) Aku Pesu 138 6) Vili Vonka 81

Pojkar 6
40 m
1) Casper Haavisto 9,5 2) Robin Nyström 9,6 3) Topi Hiltunen 11,0

Längd
1) Robin Nyström 200 2) Casper Haavisto 194 3) Topi Hiltunen 170

Pojkar 7
40 m
1) André Bengts 8,1 2) Pontus Stark 8,2 3) Eelis Koho 8,3 4) Samuli Holm 8,5 5) Emil Granlund 8,6

Längd
1) André Bengts 286 2) Eelis Koho 269 3) Samuli Holm 257 4) Pontus Stark 238 5) Emil Granlund 232

Pojkar / Pojat 8
40 m
1) Jesper Ek 7,4

Längd – Pituus
1) Jesper Ek 329

Pojkar / Pojat  9
40 m
1) Santtu Holm 7,5 2) Vili  Viljamaa 7,6 3) Jerry Ryynänen 7,7

Längd – Pituus
1) Santtu Holm 304 2) Jerry Ryynänen 290 3) Vili Viljamaa 270

Pojkar 11
60 m
1) Rasmus Järventaus 9,9 2) Valtteri Pönkä 11,7 3) Oskar Granlund 12,0

Längd
1) Rasmus Järventaus 383 2) Oskar Granlund 279 3) Valtteri Pönkä 260

Pojkar 12
60 m
1) Eino Könönen 9,1 2) Jony Holmsten 9,8 3) Linus Ek 10,0 4) Vili Hovi 10,0 5) Toni Husberg 10,0

Längd – Pituus
1) Eino Könönen 382 2) Jony Holmsten 375 3) Toni Husberg 357 4) Linus Ek 331 5) Vili Hovi 321

Pojkar 15
100 m
1) Viktor Kantele 12,8

Längd

1) Viktor Kantele 5,61

Pikajuoksu Cup  resultat

Resultat från NÅID-terränglöpningsmästerskap 28.4 2012 i Lovisa
Arr: Lovisa Tor

P 9 1,2 km: 1) Paulus Lehtimäki Sibbo Vargarna 5,07 2) Jakob Metzner IF Raseborg 5,09 3) Mikael Lehtimäki Sibbo Vargarna 5,22 4) Matis Komi Sibbo Vargarna 5,25 5) Niklas Tallqvist Borgå Akilles  5,27 6) Axel Henriksson Lovisa Tor 6,36 7) Jan Ollikainen Sjundeå IF 7,24

Lagtävling 1) Sibbo Vargarna 7 p

F/T 9 1,2 km: 1) Victoria Knape Sibbo Vargarna 5,27 2) Jeanette Latva ÅIFK friidrott 5,36 3) Saimi Lupala IF Raseborg  5,48 4) Ida Suuronen Pernå Kamraterna 6,14  5) Emma Backlund Borgå Akilles 6,29  6) Anni Pere Lovisa Tor 7,20

P 10 1,2 km: 1) Dennis Forsman Sjundeå IF  5,15 2) Philip Nynäs IF Raseborg 5,19 3) Jakob Winqvist Lovisa Tor 5,23 4) Andreas Stjernberg Borgå Akilles 5,30  5) Karl Lemström Sjundeå IF  5,38 6) Robin Forsman Sjundeå IF 5,43

Lagtävling: 1) Sjundeå IF  12 p

F/T 10 1,2 km: 1) Mette Lindholm Lovisa Tor 5,34 2) Wilma Jungar Esbo IF 5,41

P 11 1,2 km: 1) Simon Lindholm IF Raseborg 5,04 2) Arthur Berglund Ingå IF 5,16 3) Antti Mäkilä IF Raseborg 5,33 4) Harald Åström IF Falken 6,05 5) Matias Lehtimäki Sibbo Vargarna 6,19

F/T 11 1,2 km: 1) Isabella Latvala ÅIFK friidrott 5,10 2) Cecilia Ek Borgå Akilles 5,18

P 12 2 km: 1) Eino Könönen Liljendal IK 9,22

F/T  12 2 km: 1) Ellen Voutilainen Sjundeå IF 8,15 2) Emilia Anttila Borgå Akilles 8,19 3) Julie Ollikainen Sjundeå IF 8,55 4) Sandra Liljendal Borgå Akilles 9,50

P 13 2 km: 1) Kevin Lindholm Lovisa Tor 7,05 2) Teemu Gustavson Lovisa Tor 7,34

F/T 13 2 km: 1) Sandra Jordman Liljendal IK 7,41 2) Silja Laukkanen Lovisa Tor 8,02 3) Emma Metzner IF Raseborg 8,25 4) Emma Skreslett IF Raseborg 8,29 5) Sigrid Berglund Sjundeå IF 9,08

P 14 3 km: 1) Hugo Åström IF Falken 10,48 2) Remi Lidholm Lovisa Tor 10,51

F/T 14 3 km: Linnea Henriksson Lovisa Tor 13,06

P 15 3 km: 1) Max Toikka Sjundeå IF 11,18

F/T 15 3 km: 1) Jasmin Koivunen Esbo IF 12,40 2) Josefina Paqvalen Esbo IF 13,30 3) Ronja Horsma HIFK 13,58 4) Pinja Laukkanen Lovisa Tor 15,03 5) Sofia Bäckström Sibbo Vargarna 16,39 6) Annika Lindholm Esbo IF 17,05

D/N 17 3 km: 1) Elisa Pollari Esbo IF 12,04 2) Kialiina Tonttila Esbo IF 13,54 3) Jannica Winqvist Lovisa Tor 15,51

H/M 17 4,2 km: 1) Max Nyberg Sjundeå IF 15,15 2) Valdemar Sandell Sibbo Vargarna 16,51 3) Antti Sappinen Esbo IF 19,13

H/M 19 4,2 km: 1) Andreas Selenius Raseborgs IF 15,00 2) Elmo Koivunen Esbo IF 15,11 3) Markus Rossi Esbo IF 19,15 4) Lars Åman Esbo IF 19,22

Lagtävling: 1) Esbo IF  9 p

D/N 4,2 km: 1) Maria Söderström HIFK 15,14 2) Jenny Vuonoranta Esbo IF 16,45 3) Jessica Selin HIFK 19,53

H/M 4,2 km: 1) Magnus Hällström Sjundeå IF 13,45 2) Juha Järvelä Sjundeå IF 13,48 3) Pyry Sipilä Sjundeå IF 14,14 4) Dennis Rehnström Sjundeå IF 16,31 5) Marko Hallanaro Esbo IF 19,50 6) Oki Vuonoranta Esbo IF 19,52