Kontaktuppgifter

This post is also available in: Finska

Friidrottssektionens styrelse 2016

Helena Forsbäck-Turunen, ordförande
040 7628606    helena.forsback-turunen@porvoo.fi

Leif Holmberg, viceordförande
040 5348091     leif.holmberg@edu.loviisa.fi

Kajsa Pihl, sekreterare
040 8387243     akpihl7@gmail.com

Lena Elander, kassör
040 5082175     lena.elander@gmail.com

Nica Holmberg
040 5428342    nica.holmberg@loviisa.fi

Karolina Hovi
0500 451476     karolina.hovi@loviisa.fi

Marcus Gammals
044 3637069     marcus.gammals@gmail.com

Tarja Välimaa
045 6552221      valimtar@gmail.com

Glenn Lindholm
0400 848177     glenn.lindholm@gmail.com

Lovisa centralidrottsplan

Idrottsvägen, Lovisa centrum

Reserveringskalender, centralidrottsplan

Agricolahallen

Forsövägen 3, Forsby

Reserveringskalender Agricolahallen, löpraka + aerobicsal

Reserveringskalender Agricolahallen, saldelar 1, 2 och 3

Harjurinteen koulu

Bangatan 1, Lovisa centrum

ReserveringskalenderHarjurinteen koulu, sal 1 (idrottsklubben)

Lovisa Tor/friidrott  är medlem i följande organisationer

Finlands Svenska Idrott            http://sfi.idrott.fi/friidrott/
NÅID                                             http://www.naid.idrott.fi/friidrott/
Suomen Aikuisurheiluliitto      http://saul.etapahtuma.fi/Kilpailu/Kilpailukalenteri.aspx